Neden Teodoor

Ülkemiz sac kapı alanında belli bir noktaya gelmiş fakat daha yalıtımlı daha estetik ve teknolojiyi içeren kapılar konusunda birçok Avrupa ülkesinin önüne geçebilmesi için yapılmış bir tasarımdır.TEODOOR alüminyum kasa ve kanat sistemiyle demir metal yerler kullanılmadığı için soğuk, sıcak, su, nem, güneş gibi çevresel etmenlere çok dayanıklı bir tasarımdır. Mevcut kapı sistemlerinde yalıtım ve güvenliğin düşük olduğunu fark eden TEODOOR tasarımlarında yalıtım güvenlik ve estetiği ön plana almıştır. Tasarım; cam , ahşap, kompakt, kompozit yüzeyler gibi 2 mm’den 24 mm’ye kadar bütün kaplama çeşitlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Kilit sistemi Smart akıllı kilit, mekanik kilitler ve Avrupa mekanik kilit sitemlerinin tamamına uygun olarak tasarlanmıştır.

TEODOOR tasarım esnasında anahtar ile kapı açma durumunu kolaylaştırmak için parmak okumalı, kameralı ve cep telefonu ile entegre olacak şekilde tasarlanmıştır.

Pivot Kapı Sistemi

TEODOOR pivot, yüksek ve geniş kapılarda kullanım kolaylığı için alttan ve üstten menteşe sistemi tasarlamıştır. Bu tasarım hali hazırda kullanılan bir metot olup eksik olan yalıtım, hava sızdırmazlığı sağlamlık ve rüzgar yükü maksimum seviyede hesaplanarak tasarlanmıştır. Montaj edilen bir TEODOOR sarkma, uzama veya birleşim noktalarında oynama yapmaz. Şasesi tamamen alüminyumdur. TEODOOR’da kullanılan alüminyumlar 6063 T6 alaşım ve yüksek dayanıma uygun 85 Brinell sertlikte alüminyum kullanılarak yapılır. Ses yalıtımı, ısı yalıtımı Avrupa’da çok önem arz eden enerji kaybını önler.

Akıllı kilit sistemi ile maksimum güvenlik sağlar. Elektronik arızalara karşı mekanik kilit özelliği vardır. Servis ve müşteri ilişkileri ağı kurulmuştur. TEODOOR lüks projeler, rezidanslar, villalar, lüks konutlar ve Avrupa’daki kaliteli kapı pazarında yerini kısa sürede almıştır. Bu tasarım çelik kapı (sac kapı) devrini kapatmış ve alüminyum kapı devrini açmıştır. Malzeme bilgisine göre sertleştirilmiş 2 mm alüminyumun 2 mm saca göre daha dayanıklı ve sağlam olduğu bilisel ve teknik verilerle ispatlanmıştır.

Diğer kapılarda yaşanılan yalıtım, çürüme, bozunma, sarkma ve deforme olma gibi sorunların önüne geçmiştir. Estetik ve sağlam tasarımı ile kapıya farklı bir boyut kazandırmıştır. Yüzeylerinde kullanılan
temperli (darbeye-kırılmaya karşı dayanıklı) cam tasarımları ile çevresel etkenlere dayanıklı uzun yıllar eskimeyen bir yüz oluşturmuştur.

ESKİ KAPI SİSTEMLERİNDEKİ SORUNLAR TEODOOR KAPI SİSTEMLERİNDEKİ ÇÖZÜMLER

1. Eşik sistemi su ve hava yalıtımına uygun tasarlanmadığı için evin içerisine su ve toz alırdı.

2. Kasa-kanat sistemi sacdan bükülerek yapılan eski kapı sistemleri zaman içerisinde paslanma çürüme boya atması gibi sorunlar meydana getirir.

3. Kanat-pervaz sisteminde kullanılan lastik contalar zaman içerisinde soğuk ve sıcak etkenlerden dolayı conta özelliğini kaybedip sertleşmeye başla. Bu da kapıda enerji ısı ses sorunları meydana getirir.

4. Dıştan sıkma pervaz yöntemi kullanıldığı için içerisine köpük veya harç doldurma metodu ile pervaz duvarı dıştan içten sıkarak montaj edilir, bu yöntem hem imalatta hem montajda zor ve kapının sarkmasına neden olan bir yöntemdir.

5. Dıştan sıkma pervaz ile kademeli bir görüntü sağlar.

6. Dıştan görünen menteşe sistemi kullanıldığı için ve menteşe kapının dış ekseninde olduğu için menteşe pimi ve vidaları kolay ulaşılır ve sökülebilir şekildedir. Menteşeler dizaynı gereği kapıda 1mm ‘den 5 mm’e kadar sarkma yapmaktadır. Bu sarkma zaman içerisinde kasıntı meydana getirmektedir. Bu kasılma zamanla kapının ayarlarını bozmaktadır. Metal menteşe pimlerinde içeriden paslanma yapabilir. Kaynak yöntemi kullanıldığı için 1 mm ince olan sacda kaynak noktasında çürüme ve kopma yaşatabilir.

7. Çift kanat yöntemi ana kanat ve yavru kanat şeklinde ikiye ayrılır ve yavru kanat adaptörü yalıtım ve görsel bozukluk sağlar. Uzun süreli kullanımlarda kapı çalışma bozuklukları meydana getirebilir.

8. Özel kapı tasarımlarında yanda ve üstte sabit cam uygulanan metotlarda rijit bir görüntü sağlamaz ve birbirine uyumlu olmayan yöntemler tercih edilmek durumunda kalınır.

9. Zaman içerisinde kanat ağırlığından 45° birleşim noktalarından açma- oynama gibi sorunlar meydana getirir.

10. Aynı bina veya yapı içerisinde çift kanat, tek kanat ya da pivot gerektiren kapı boşluklarında farklı farklı sac bükümleri veya farklı metotlar uygulandığı için yapıda farklı kapı algısı oluşturmaktadır ve görünüm bozukluğu oluşturur.

11. Bütün insanlık ve dünya için çok önemli olan enerji kaybı yaşanmaktadır.

12. Kullanılan sac imalat yönetimi dış çevre etkenlerine dayanıklı olmadığı için yenilenebilir dış çevre etkenlerine dayanıklı alüminyum materyal malzemesine yerini bırakacaktır.

 

 

 

1. Eşik sistemi arasındaki giyotin mekanizmalı yalıtım contalarıyla ve tasarımına 10 mm eşik sistemi ile dışarıdan yağacak yağmur veya rüzgar basıncıyla gelecek tozlar içeriye alınmaz. Bu sayede dış mekan kapılarında çok rahat kullanılır.

2. Sac kullanılmadığı için asla çürüme, paslanma ve solma yapmaz hep ilk günkü gibi taze ve yeni durur.

3. Kullanılan contalama sistemi normal kapı sistemlerinden 7 kat fazladır.

4. Kasa sistemi duvara kör kasa veya direk betona entegre edilerek terazili bir şekilde montaj edilir bu yöntem kapıda sarkma ve çalışma bozukluklarının önüne geçmiş olur.

5. Hemyüz yapılmış tasarımıyla kasa-kanat ve duvar ile düz bir görüntü sağlar. Bu tasarım estetiği ön plana çıkarmıştır. Dıştan sıkma pervaz kullanılsa bile alüminyum pervaz tercih edilir ve duvar dolgusu gerektirmez.

6. Gizli menteşeler kullanıldığı için dışarıdan asla görünmez, sarkma-uzama yapmaz. TEODOOR menteşe opsiyonel olarak içerisinde kapı itme ve kapatma mekanizması sağlar. Bu sayede kapı açıldığında otomatik olarak kendi kendini kapatır. Her menteşe 400 kg ile test edilmiş olup maksimum dayanım sağlamıştır. Bir TEODOOR kapıda 3 adet gizli menteşe kullanılır. Toplamda 1200 kg kanat ağırlığını çeker. TEODOOR menteşe bu kapıya özel olarak tasarlanmış olup alışılmış menteşe sisteminin çok üstünde bir tasarımdır. Bu menteşe tasarımı ile kapıda içten ve dıştan kademe olmaz. Hemyüz ( düz) görünüm sağlar. Bu yalıtımı artıran bir tasarımdır.

7. Çift kanat tasarımda, tasarım gereği hemyüz düz bir tasarım sağlar. Yalıtımda önemli bir aksaklık meydana getirmez. Kapı ile entegre durur. Yüksek güvenlik sağlar. Alttan ve üstten sürgü kilit yöntemi ile dışarıdan herhangi bir müdahale de açılmaz. Hava veya su almaz.

8. Yanda ve üstte sabit cam metotları uygulaması kapı ile entegre ve hemyüz durur dolayısıyla maksimum estetik görüntü sağlar.

9. 45 derece birleşim noktaları özel ayarlı zıvana sistemiyle ve içerisinde kullanılan özel bir yapıştırıcı ile köşeler ve zıvanalar yapıştırılarak sıkılır. Bu özel yapıştırıcı çok uzun yıllar asla 45° birleşim noktalarını oynatmaz.

10. Aynı profiller ve aynı tasarım ile gizli menteşe, pivot, tek kanat, çift kanat, sabit camlı kapı tasarımlarında hep aynı ürünler kullanıldığı için yapıda bir bütünlük sağlar. Görsel açıdan yapıya gelen bir misafir hep aynı görüntü ile karşılaşır. Bina girişinden kat daire kapılarına kadar veya özel toplantı salonları gibi kapılarda farklılık olmaz bütünlük sağlar.

11. Enerjinin ve yalıtımın önemini ön plana alarak yaptığı tasarımı ile enerji kaybını minimum seviyeye indirmiştir. Bu tasarım ile kapılarda kaybolan enerjinin %75 geri kazanımı hedeflenmiştir.

12. Genç bir maden olan alüminyum savunma sanayi, havacılık, makine sanayi ve sağlık sektöründe kabul görmüş ve aktif bir şekilde kullanılır. Termik fırınlarda sertleştirilerek uzun yıllar zarar görmeden kullanılan bir maden haline gelmiştir.


ZAMAN ÇİZELGESİ

İŞ AKIŞ TAKİP ŞEMASI

Sipariş; telefon, mail, fax gibi iletişim yıllarıyla alınır. Yapının projesi kontrol edilir. Ölçüler sahadan alınır, kapı yönleri, özellikleri, kaplamaları belirlenir. Kapılar pozlanır ve sipariş formu haline getirilir. Sipariş formunda anlaşılan bütün özellikler yazılı ve görsel olarak alıcıya sunulur. Sipariş onay formu hazırlanır, fiyatlandırılır. Sipariş onay formu ve proforma fatura müşteri onayına gönderilir. Sipariş onay formu onaylanıp sözleşme de onaylandıktan sonra süreç başlar. Ücretin yarısı peşin alınarak imalata başlanır, kalan yarısı ürün tesliminde peşin olarak talep edilir. Sipariş miktarının ve imalatın yoğunluğuna göre 15 ile 30 iş günü arasında teslim tarihi belirlenir.

Montajlı ise montaj tarihi belirlenir. İş emirleri çıkartılarak ilgili birim amirleri mimarımız ve mühendisimiz tarafından onaylanır ve imalata verilir. İmalat tamamlandıktan sonra kapılar poz numaraları üzerlerine yazılarak tahta kasalar ile paletlenir ve faturalandırılır. Sahaya veya ilgili ülkeye sevk edilir. Montajlı ise ekiplerimiz ya da bayilerimiz tarafından montaj edilir. Demonte ise montaj edecek kişiye ilgili montaj şeması görsel ve video ile gönderilir. Montaj direktiflerimize uygun bir şekilde montaj edilmesi gerekir. TEODOOR smart kilit takılı ise kurulum, parmak izi tanımlama, şifre tanımlama alıcı tarafından yapılır.

Smart kilit tanımlama, Wi-Fi tanımlama, cep telefonu kurulumu alıcı tarafından yapılır. Bunun için Türkçe ve İngilizce kurulum videosu tarafımızca gönderilir. Kurulum esnasında yaşanabilecek aksaklıklara karşı müşteri temsilcimizi aramanız tavsiye edilir. Kapı garanti belgesi yetkililer tarafından kaşe imzalı şekilde kapı ambalajına koyularak sevk edilir.

GARANTİ KAPSAMI
TEODOOR kapı 2 yıl garantilidir. Cam kırılması garanti kapsamı dışındadır. TEODOOR montaj ekibi harici montaj edilen sistemlerde montaj talimatına uygun şekilde montaj edilmesi zorunludur. Bayiler tarafından montaj edilen kapılara teknik, işitsel, görsel teknik destek sağlanacaktır.

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

WHATSAPP 05320613783