Teknik Doküman

TEODOOR KAPI
Pivot menteşe ve gizli menteşe modeli olarak iki farklı menteşe modeli sunar.Kanat kalınlığı 10 cm’dir. Pervazlı ve pervazsız iki şekilde imalatı yapılabilir. Bu sayede yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.Kanat ve kasa komple alüminyumdur ve 6060 T6 serisi alüminyum kullanılmaktadır.

Pivot Menteşe
Kanat ve kapıda 2mm kalınlığında alüminyum kullanılmaktadır. 85 Brinell 8-10 Rockwell C sertlik içerir. Kapının altında ve üstünde alın rulmanları kullanılarak kapı sisteminin alt ve üstten menteşe ile rahat ve kolay kullanılması hedeflenmiştir.

Geniş ve yüksek kapılarda tercih edilmektedir. Kanat ve kasa sisteminde 7 adet yalıtım contası kullanılmaktadır. Bu contalar çevresel etkilere dayanıklıdır.TEODOOR akıllı kilit ve mekanik anahtar seçenekleri mevcuttur.İsteğe göre kapı altında ve üstünde aydınlatma şeridi kullanılabilmektedir.

Gizli Menteşe
Kanat ve kasa sisteminde gizli menteşe yöntemi,kanat ve kasa tamamen gömülerek M8 vida ile vidalanır. Kapı kapalıyken dışarıdan hiçbir şekilde menteşe görünmez. Gizli menteşe uygulaması kapıda hemyüz görüntü sağlar ve kanatta kademe olmaz.Kanat ve kasa kapandığı zaman düz bir yüzey sağlar. Menteşelerin her bir adedi 400 kg ile test edilmiştir.Toplam 3 adet menteşe kullanılmaktadır. Bu sayede 1200 kg kanat ağırlıına kadar taşıyabilir.

TEODOOR gizli menteşeye opsiyon olarak otomatik kapatma yay mekanizması entegre edilebilir.bu otomatik kapatma yöntemi kapı açıldıktan sonra kapı itme hidroliği gibi kapıyı kendiliğinden otomatik olarak kapatır.

Menteşede demir gövde kullanılır.6 ayda bir defa gres ile yağlanması gerekir.Bu menteşe kanat-kasa arasında 2 mm boşluk bıraktığı için yalıtıma da yardımcı olur. Sarkma veya uzama yapmaz. Menteşe mekanizması gizli olduğu için el sıkışması gibi kazaların önüne geçer.Bu menteşe TEODOOR kapı sistemine özel olarak tasarlanmış olup kapı itme özelliği ve menteşe tarafımıza patent ile tescillidir. Kapı uzunluklarına göre 2,3 veya 4 adet şeklinde taşıma kapasitesine göre ve kapı uzunluğuna göre kapıda kullanılan adet tarafımızca belirlenir.Bu menteşe kapı alt ve üstünde yalıtımı artırmak için otomatik yaylı mekanik yalıtım mekanizmasının kullanımını sağlar.Bu yöntem ile yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlar.

ANAHTAR VE KİLİT
Ürünlerimizde isteğe göre mekanik kilit ve TEODOOR akıllı kilit sistemi de kullanılabilmektedir. Mekanik kilit sistemi; Kapının açılıp kilitlenmesini sağlayan mekanizmalardan oluşur. Kullanılan anahtarlar, mekanik şifreli olarak üretilmiştir ve anahtar üzerindeki çıkıntılar, kilit içindeki bilyalara uyumludur.

TEODOOR akıllı kilit sistemi; cep telefonu kumandası, parmak izi, kart ve şifre ile içeri giriş sağlanır.Zile basılma esnasında gelen kişinin fotoğrafını çekebilir.Trafınıza gönderilen video ile parmak izi ve yüz tanıtım işlemleri kolayca gerçekleştirilir.Parmak izi tanıtma işleminde kişi sayısı sınırlaması yoktur. Cep telefonuna kurulan uygulama ile kapı açılabilir gelen kişi telefondan da görüntülenebilir.TEODOOR akıllı kilit sistemi evde bulunan wifi sistemine bağlanmaktadır.Elektriğin ve internetin gitmesi gibi durumlarda mekanik kilit ile de açılabilmektedir.Kilit sisteminin içerisinde kendi bataryası vardır.Batarya elektrik sistemine entegre edilmez ise şarj edilmesi gerekmektedir.Kutu içerisinde şarj kablosu mevcuttur. Bina hattına elektrik bağlama işlemi tarafımızca yapılmamaktadır.

YÜZEY KAPLAMA
Kapı yüzeyleri isteğe göre cam kaplama, ahşap kaplama, kompozit kaplama,ısıcam kaplama,kompak kaplama, doğal taş kaplama 2 mm kalınlığında alüminyum kaplama ve suni deri kaplama gibi hemen hemen bütün kaplama çeşitlerine tamamen uygundur.

TEODOOR kapı modellerimiz yüksek güvenlik ve -40°’de tam yalıtım sağlamaktadır ve 120km/h rüzgar basıncına kadar tam yalıtım sağlar.

İÇ DOLGU
TEODOOR kapının kullanıldığı ülkeye göre ısı ve soğuk havaya bağlı olarak iç dolgu değişkenlik gösterebilir.Soğuk iklim bölgelerinde iç dolgu yöntemi olarak 350 yoğunlukta kaya yünü, cam elyaf,polyester elyaf ve ahşap kullanılır.Sıcak iklimlerde ise 1200°C ısıya kadar dayanıklı ısı battaniyesi kullanılır.Bu malzeme +40° +50°C sıcaklarda evin içerisine kapının yüzeyinden sıcak hava transferini engeller.İç dolgu yöntemi TEODOOR tarafından kullanılacak ülkenin iklimine göre tarafımızca belirlenerek kapıya uygulanır.

KURŞUN GEÇİRMEZ ÖZELLİKLİ
Opsiyonel olarak talep edildiğinde TEODOOR kapı kurşun geçirmeme özelliğine uygun olarak üretilebilir.Kurşun geçirmez cam ile bu özellik sağlanmaktadır.İç dolgu plakalaro tarafımızca belirlenir.Sipariş
esnasında tabanca veya makinalı tüfek mermisi korumalı seçeneğinin hangisi olacağı tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

KULLANIM VE GARANTİ
Kapınızın çalışması,bakımı ve kullanımından doğan hataların garanti kapsamının içeriği hakkında bilgilendirme sağlar. Üretim süreçleri açısından bakıldığında,Türkiye’deki üreticilerden belirgin bir şekilde ayırt edilebilmektedir.Yüksek kaliteli alüminyumdan imal edilmiş bir kanat kullanılmaktadır.Özel kanat etrafı alüminyum geçki ile vida yerlerini gizleyen ayrıca dayanıklılığı ve korozyon direncini artıran bir tasarım kullanılmaktadır. Kapı kanadının kasaya birleşimini sağlayan özel pivot menteşe sayesinde kapı aşınması en aza indirilmiştir bu sayede kaliteli ve estetik bir görünüm elde edilmiştir.

KULLANIM KOŞULLARI VE TALİMATLARI
1.Montaj elemanımız kapıyı monte ettikten sonra kapınızı kontrol ederek teslim alınız.Teslim tutanağını imzalamanız kapınızın eksiksiz ve hasarsız olarak tarafınıza teslim edildiğini göstermektedir.
2.Montaj sırasın kasa ve kanada yapışan boya, harç vs. maddeleri kurumadan ve kazımadan özenle temizlenmesi gerekmektedir.
3.Bulunduğunuz konumdan veya mekandan dışarı çıkıldığında kapı her zaman tam olarak kapatılmalıdır.
4.Menteşelere gres,makine yağı gibi malzemeleri kesinlikle sürmeyiniz.

BAKIM VE TEMİZLİK (MAİNTENANCE AND CLEANİNG)
1.Kapınızı asla sert malzemelerle(tel,plastik fırça,mekanik toz temizleme malz.) ve ağartıcı ürünlerle temizlemeyiniz.
2.Metal aksesuarları temiz ve hafif nemli bir bez ile temizleyiniz.
3. Ahşap yüzeyleri hafif nemli bez ile hafifçe kurulayınız.
4.Kol,kapı, kapı numarası plakasını nemli bir bez ile kurulayınız.
5.TEODOOR akıllı kilit sistemini hafif nemli bez ile kurulayınız.

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

WHATSAPP 05320613783